همکاران و دستاوردها

team member

درباره دکتر مهدی شنبدی

دکتر مهدی شنبدی در سال 1390 درجه کارشناسی ارشد خود را در زمینه بهبود عملکرد انتقال حرارت ترموسیفون‌های بسته دو فازی با استفاده از افزودنی‌های نانولوله‌های کربنی عامل‌دار شده در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه فردوسی مشهد بدست آورده است. وی همچنین در سال 1395 درجه دکتری تخصصی خود را به عنوان دستیار پژوهشی در در آزمایشگاه انتقال حرارت در دانشگاه فردوسی مشهد با کار بر روی عامل‌دار کردن نانولوله‌های کربنی به گروه های فلزی و بهبود نرخ انتقال حرارت مبدل های حرارتی بدست آورده است. در یک مفهوم گسترده‌تر، علایق پژوهشی او در زمینه‌های چند رشته‌ای از علوم حرارتی-سیالاتی، سنتز عامل‌دار کردن نانولوله‌های کربنی و انتقال جرم و حرارت متمرکز شده است. تا به امروز، او بیش از 60 مقاله در مجلات ISI، 2 ثبت اختراع در ایران، 1 کتاب و 2 فصل کتاب به چاپ رسانیده است. بیش از 1000 بار به مقالات وی توسط دانشمندان همکار از سراسر جهان ارجاع شده است. دو مورد از ارزشمندترین مقالات وی بر روی تولید انبوه گرافن در مجله Scientific Reports یکی از مجلات گروه انتشارات Nature به چاپ رسیده است. همچنین، اکثریت مقالات وی در مجلات درجه 1 منتشر شده است. افتخارات و جوایزی که وی دریافت کرده است عبارتند از: بورس تحصیلی دانشگاه فردوسی مشهد، پژوهشگر برتر دانشگاه فردوسی مشهد در سال‌های 1392 و 1394 و پایان نامه برتر مهندسی شیمی ایران (دانشگاه صنعتی شریف). وی همچنین داور فعال مقالات علمی بین‌المللی در انتشارات ACS، Nature، Elsevier، Springer، Taylor & Francis، Wiley و غیره می‌باشد.

دکتر مهدی شنبدی / مدیر عامل
team member

درباره دکتر احمد امیری

دکتر احمد امیری در سال 1390 درجه کارشناسی ارشد خود را در زمینه عامل‌دار کردن نانولوله‌های کربنی در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه فردوسی مشهد بدست آورده است. وی همچنین در سال 1395 درجه دکتری تخصصی خود را به عنوان دستیار پژوهشی در آزمایشگاه تخصصی نانو (سنتز مواد پیشرفته) در دانشگاه مالایای مالزی بر روی لایه برداری از گرافیت به گرافن چند لایه، توسعه و تعیین مشخصات نانوساختارهای مبتنی بر کربن و افزایش نرخ انتقال حرارت بدست آورده است. در یک مفهوم گسترده‌تر، علایق پژوهشی او در زمینه‌های چند رشته‌ای از علوم حرارتی-سیالاتی، سنتز مواد دو بعدی و انرژی‌های تجدید پذیر متمرکز شده است. تا به امروز، او بیش از 70 مقاله در مجلات ISI، 4 ثبت اختراع در ایران، 1 کتاب و 2 فصل کتاب به چاپ رسانیده است. بیش از 1300 بار به مقالات وی توسط دانشمندان همکار از سراسر جهان ارجاع شده است. دو مورد از ارزشمندترین مقالات وی بر روی تولید انبوه گرافن در مجله Scientific Reports یکی از مجلات گروه انتشارات Nature به چاپ رسیده است. افتخارات و جوایزی که وی دریافت کرده است عبارتند از: بورس تحصیلی-رقابتی شمع درخشان دانشگاه مالایا، پژوهشگر برتر دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1390 و پایان نامه برتر مهندسی شیمی ایران (دانشگاه صنعتی شریف). وی همچنین داور فعال مقالات علمی بین‌المللی در انتشارات ACS، Nature، Elsevier، Springer، Taylor & Francis، Wiley و غیره می‌باشد.

دکتر احمد امیری / مشاور
team member

درباره پروفسور گودرز احمدی

پروفسور گودرز احمدی اولین استاد برجسته در دانشگاه کلارکسون نیویورک و از سال 2005 تا 2015 به عنوان رئیس دانشکده مهندسی Wallace H. Coulter خدمت کرده است. پیش از این، او معاون رئیس موقت در امور تحقیقات، رئیس مهندسی در تحقیقات و مطالعات فارغ التحصیل، و رئیس گروه مهندسی مکانیک و هوافضا بوده است. در طول خدمت 33 ساله خود را در دانشگاه کلارکسون، او افتخارات زیادی را دریافت کرده است، از جمله جایزه برجسته آموزشی دانشگاه کلارکسون، جایزه آموزشی برجسته پی تاو سیگما و رابرت آر هیل در رشته مهندسی مکانیک، دریافت جایزه یک میلیون دلاری جهت قدردانی دستاوردهای علمی فوق العاده‌ای وی در پژوهش aero-colloid. پروفسور احمدی بواسطه خدمات علمی و مهندسی متعدد بین المللی شناخته شده است و 3 کتاب و بیش از 600 مقاله ISI در آرشیو مجلات مختلف جهان از وی بر جای مانده است. بیش از 12500 بار ارجاع به مقالات توسط پایگاه اطلاع رسانی Google Scholar گزارش شده است. وی همچنین بیش از 1100 ارائه در کنفرانس‌های ملی و بین المللی داشته است و به بیش از 150 سخنرانی دعوت شده است. پروژه های تحقیقاتی وی سخاوتمندانه توسط وزارت انرژی ایالات متحده(DOE) ، بنیاد ملی علوم، ناسا، کورنینگ، آی بی ام، زیراکس، دورا، و دفتر علوم، فناوری و تحقیقات علمی ایالتی نیویورک حمایت شده است. به عنوان مثال، او در حال توسعه طرحی برای کنترل ارتعاشات فعال و غیر فعال سازه‌های فضایی در طول پرتاب و در مدار شده است. وی همچنین بر روی پروژه های متمول با DOE و NIOSH به منظور توسعه روش جدید برای مدل سازی جریان آشفته متراکم و رقیق، جامد و گاز و یا مخلوط مایع با برنامه های کاربردی در فرآیند و انتقال زغال سنگ، تشکیل اسپری، و فیلتراسیون گاز گرم، به عنوان حامل ذرات و رسوب در مسیر تنفسی انسان کار کرده است. دیگر فعالیت‌های حرفه‌ای او شامل خدمت در تحریریه و یا مشاوره تحریریه 13 مجله فنی و همکار انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (ASME)، و همچنین ISME و ISCE است. وی همچنین عضو ارشد پژوهش در آزمایشگاه ملی فن آوری انرژی(NETL) بود.

پروفسور گودرز احمدی / مشاور
team member

درباره پروفسور Salim Newaz Kazi

پروفسور Salim Newaz Kazi استاد دانشگاه مالایای مالزی است. وی هجده سال تجربه خدمات فنی و مهندسی در صنایع پتروشیمی را دارد. پس زمینه دانشگاهی او شامل کارشناسی و نیز کارشناسی ارشد در مهندسی مکانیک و دکترای در شیمی و مواد از دانشگاه اوکلند است. در زندگی پربار او، 3 کتاب، 5 فصل کتاب، 4 اختراع ثبت شده، و بیش از 200 مقاله ISI در مجلات فنی برتر جهان بر جای مانده است. بیش از 2500 بار ارجاع به مقالات توسط پایگاه اطلاع رسانی Google Scholar گزارش شده است. از نظر صنعتی او رئیس مهندسی و ساخت کارخانه تولید مواد شیمیائی برای تولید اسید سولفوریک و سوپر فسفات به مدت دو سال بوده است. او همچنین به عنوان مشاور طرح و نصب و راه اندازی خطوط لوله گاز، و مدیریت محیط زیست حفاری گاز و غیره کار کرده است. برای سال یک و نیم، او به عنوان مدیر کارخانه پراکسید هیدروژن با ظرفیت 60 تن در روز به کار مشغول بوده است. در مقام علمی، او با موفقیت پایان نامه 15 دانشجوی دکتری و 13 دانشجوی کارشناسی ارشد را هدایت کرده است و در حال حاضر نظارت پایان نامه 14 دانشجوی دکتری و 4 دانشجوی کارشناسی ارشد را عهده دار است. به صورت حرفه ای، او در هیئت تحریریه مجله American Journal of Fluid Dynamics و International Journal of Basic and Applied Sciences حضور دارد. علاوه بر این، وی مدیر یک گروه تحقیقاتی است که در یک پروژه منحصر به فرد بر روی کاهش رسوب گذاری و افزایش انتقال حرارت در مبدل‌های حرارتی برای 4 سال گذشته در دانشگاه مالایای مالزی کار کرده است. این برنامه تحقیقاتی کمک‌های مالی قابل توجهی از هر دو بخش دولت مالزی و دانشگاه مالایا دریافت کرده است.

پروفسور Salim Newaz Kazi / مشاور
team member

درباره دکتر Chew Bee Teng

دکتر Chew Bee Teng درجه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خود را در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه مالایای مالزی برای تحقیقات بر روی انتقال حرارت، تبرید و تهویه مطبوع دریافت کرده است. وی همچنین تحقیقات زیادی بر روی توسعه و تعیین مشخصات میکرو و نانو ساختارها انجام داده است. او عضو دانشکده مهندسی مکانیک در دانشگاه مالایای مالزی است. وی مقالات متعددی را در مجلات و کنفرانس‌ها و همچنین 2 فصل کتاب را منتشر کرده است. همچنین، او به عنوان داور فنی برای مجلات برجسته در رشته مهندسی مکانیک خدمت کرده است. علایق او شامل انتقال حرارت، تهویه مطبوع، تبرید و سنتز نانوساختارهای مبتنی بر کربن است. برخی از دستاوردهای برجسته وی مانند مدال برنز CIBSE کارتر (موسسه خبره خدمات مهندسی ساختمان) و ایستگاه شارژ ترکیبی بادی-خورشیدی هوشمند سازگار با محیط زیست برای دوچرخه برقی در شهرهای سبز (بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی، اختراعات، نوآوری و فناوری) است.

دکتر Chew Bee Teng / مشاور
team member

درباره دکتر Mohd Nashrul Bin Mohd Zubir

دکتر Nashrul شهروند مالزی با داشتن چندین درجه مهندسی جز افتخارات دانشگاه اول کشور مالزی (دانشگاه مالایا) است. او در سال 2006 درجه کارشناسی خود را در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه مالایای مالزی دریافت کرده است. پس از فارغ التحصیلی، او در یک دوره فشرده در بخش SONY EMCS مالزی به عنوان مهندس طراح به سر برده است. او پس از آن یک بورس تحصیلی تحت عنوان SLAB/SLAI را بدست آورده است و درجه کارشناسی ارشد خود در دانشگاه موناش استرالیا در رشته مهندسی مکانیک و هوا و فضا در سال 2010 دریافت کرده است. پس از بازگشت به مالزی وی به دنبال دکترای خود در زمینه انتقال حرارت در دانشگاه مالایای مالزی بوده است که با برنامه بورس تحصیلی مشابه‌ای به درجه دکتری در سال 2015 نائل گردیده است. در حال حاضر، وی مدرس ارشد و عضو هیات علمی در دانشگاه مالایای مالزی است. علایق تحقیقاتی او شامل انتقال حرارت فعال و غیر فعال، سنتز نانو مواد جهت کاربردهای انتقال حرارت، کاهش رسوب و سیستم آب شیرین کن است. در حال حاضر، دکتر Nashrul بیش از 50 مقاله ISI که عمدتا در مجلات با کیفیت بسیار بالا (Q1) هستند را به چاپ رسانیده است.

دکتر Mohd Nashrul Bin Mohd Zubir / مشاور